Aktualności

logospp

Studencka Poradnia Prawna UKEN – Prelekcja z Pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej pt. „Pozasądowe metody rozwiązywania sporów”.

 

W dniu 27 marca 2025 r. Studencka Poradnia Prawna UKEN zorganizowała prelekcję z Pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej pt. „Pozasądowe metody rozwiązywania sporów”. Prelekcję otworzył Opiekun koła dr Dawid Chaba, który przywitał wszystkie obecne osoby oraz podziękował za przyjęcie zaproszenia przez Inspektorat Inspekcji Handlowej. W spotkaniu uczestniczyli Studenci kierunku Prawo i Administracji z Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii. Na każdym etapie prelekcji Studenci zadawali wiele interesujących pytań. Spotkanie było bardzo interesujące, owocne i przybliżyło Studentom tematykę pozasądowych metod rozwiązywania sporów.

Więcej informacji dotepnych jest TU

IMG_4959

Spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Szanowni Państwo,

19 marca 2025 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Nasi studenci mieli okazję poznać procedurę rekrutacji do służby, a także porozmawiać z przedstawicielami Wydziału Prewencji, Ruchu Drogowego, Techniki Kryminalistycznej oraz Laboratorium Kryminalistycznego.

Nie zabrakło również czworonożnych funkcjonariuszy, którzy wzbudzili ogromne zainteresowanie!

Dziękujemy naszym gościom za cenne informacje i pasjonujące prezentacje oraz naszym Studentom za tak liczne przybycie!

Post na fb

II MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „KONTEKSTY POLITYKI SPOŁECZNEJ I PRACY SOCJALNEJ. POLITYKA – ZARZĄDZANIE – EDUKACJA”

TRWA REJESTRACJA NA II MIĘDZYNARODOWĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ „KONTEKSTY POLITYKI SPOŁECZNEJ I PRACY SOCJALNEJ. POLITYKA – ZARZĄDZANIE – EDUKACJA”

Instytut Zarządzania i Spraw Społecznych oraz Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zapraszają do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Konteksty Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej. Polityka – Zarządzanie – Edukacja”, która odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2025 r. w Krakowie. Patronat honorowy nad konferencją objęli Łukasz Smółka – Marszałek Województwa Małopolskiego, prof. zw. dr hab. Piotr Borek – Rektor Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej oraz Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej.

Konferencja odbędzie się w Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon przy ul. Stefana Steca 1 w Krakowie (10 czerwca 2025) oraz na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy ul. Podchorążych 2 (11 czerwca 2025). Rejestracji można dokonać na stronie internetowej Konferencji w zakładce „Rejestracja”: https://konteksty.uken.krakow.pl/. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń udziału w konferencji do dnia 15 kwietnia 2025 roku.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej: https://konteksty.uken.krakow.pl/ 

Baner_aktualności

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

W dniu 20.02.2025 r. w Instytucie Prawa Ekonomii i Administracji odbyły się pierwsze obrony na kierunku Kryminalistyka. 13 studentów studiów II stopnia uzyskało tytuł magistra.

Serdecznie gratulujemy absolwentom i życzymy sukcesów w dalszym rozwoju zawodowym oraz skutecznego wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.”

SNTrendyv2

Zaproszenie do udziału w seminarium naukowym „Wyzwania i trendy w polityce regionalnej” poświęconym aktualnym wyzwaniom i trendom w polityce regionalnej w Unii Europejskiej.

Instytut Prawa, Ekonomii i Administracji Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w seminarium naukowym „Wyzwania i trendy w polityce regionalnej” poświęconym aktualnym wyzwaniom i trendom w polityce regionalnej w Unii Europejskiej.

Kraków, 29-30.05.2025, Gmach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej (UKEN) – stacjonarnie i hybrydowo.

Seminarium stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, prezentacji innowacyjnych rozwiązań oraz współpracy między środowiskiem akademickim, praktykami i instytucjami zajmującymi się polityką regionalną. Jego celem jest zgłębienie złożoności zagadnień związanych z rozwojem regionalnym, uwzględniając uwarunkowania prawne, polityczne, ekonomiczne i społeczne w obliczu dynamicznych przemian i zagrożeń świata współczesnego.

Pełne informacje o seminarium znajdują się w tym miejscu (zaproszenie_program_seminarium_regiony_2025)

Zgłoszenia uczestnictwa czynnego, biernego, niezależnie od wybranej formuły uczestnictwa prosimy nadsyłać poprzez formularz zgłoszeniowy do 31 marca 2025 r.

https://forms.office.com/e/NFLgANgvNA 

Inne zapytania prosimy przesyłać na adres e-mail: regiony@uken.krakow.pl

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału, szczególnie stacjonarnie, w Krakowie!

SEgoesGREEN2v2

Zapraszmy do lektury newslettera w ramach projektu SEGoesGreen!

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami w projekcie SEgoesGreen. Znajdą w nim Państwo szczegóły z działań realizowanych przez zespół projektowy: dr hab. Dorotę Murzyn, Prof. UKEN, dr Martę Czyżewską, dr Iwonę Lupę-Wójcik oraz dr Wojciecha Maciejewskiego. Życzymy miłej lektury.

More info

Projekt SEgoesGreen

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z aktualnościami w projekcie SEgoesGreen. Znajdą w nim Państwo szczegóły z działań realizowanych przez zespół projektowy: dr hab. Dorotę Murzyn, Prof. UKEN, dr Martę Czyżewską, dr Iwonę Lupę-Wójcik oraz dr Wojciecha Maciejewskiego. Życzymy miłej lektury. Szczegóły w plik „tutaj link do pdf”

LABFiK

OTWARCIE LABORATORIUM FIZYKI I NOWOCZESNYCH TECHNIK KRYMINALISTYCZNYCH.

22 stycznia 2025 roku, w obecności Jego Magnificencji prof. dr. hab. Piotra Borka, zostało oficjalnie otwarte laboratorium fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych. Są to obecnie najnowocześniejsze laboratoria tego typu w Polsce. Pracownie wyposażone zostały w wysoce wyspecjalizowaną aparaturę przeznaczoną między innymi do precyzyjnej rekonstrukcji wydarzeń oraz weryfikacji dowodów. Korzystać z nich będą studenci kryminalistyki, edukacji techniczno-informatycznej, informatyki stosowanej, inżynierii bezpieczeństwa oraz pielęgniarstwa. Nowe laboratoria wyposażone zostały w takie urządzenia jak: skanery 3D, tachimetry, drony oraz laserowe urządzenia pomiarowe.
Więcej informacji

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy na uroczyste otwarcie LABORATORIUM FIZYKI I NOWOCZESNYCH TECHNIK KRYMINALISTYCZNYCH.

Inauguracja projektu  odbędzie się 22.01.2025 r. (środa) o godzinie 10:00 w sali 410 w budynku UKEN w Krakowie przy ul. Podchorążych 2.

Spotkanie będzie połączone z pokazem użyteczności i zastosowania sprzętu.

baner-festiwalowy (1)(1)

Zaproszenie na Festiwal Uczelni – Małopolska Przyszłości 4 i 5 grudnia 2024 r.

 

Zaproszenie na Festiwal Uczelni – Małopolska Przyszłości
4 i 5 grudnia 2024 r.

STOISKO INN8   

      Instytutu Prawa Ekonomii i Administracji – Kryminalistyka        

 

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9

Na Festiwal do Krakowa zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych jak również studentów, doktorantów oraz osoby dorosłe chcące rozwijać się lub zmienić wykonywany zawód.

Na ponad 80 interaktywnych stoiskach wystawienniczych w sześciu strefach tematycznych tj. inżynieria i technika, innowacje i  technologie, medycyna i zdrowie, społeczeństwo i gospodarka, w tym kadry uczące i  zarządzające oraz żywność, środowisko, rolnictwo i turystyka, swoją ofertę naukową i dydaktyczną zaprezentuje 17 małopolskich uczelni, 5 Instytutów Polskiej Akademii Nauk oraz 2 Instytuty Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Podczas Festiwalu zaplanowano warsztaty, pokazy naukowe, dostępna również będzie strefa doradztwa zawodowego oraz przestrzeń z przedstawicielami samorządów studenckich uczelni otwartych na bezpośrednie rozmowy oraz porady.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i odbywa się na podstawie biletu, uzyskanego po wypełnieniu formularza rejestracji dostępnego na stronie  malopolskaprzyszlosci.pl

Bilet uprawnia do wejścia na Festiwal w określonym dniu i przedziale czasowym, zgodnie ze wskazanymi danymi rejestracyjnymi.

Wszystkie informacje dotyczące Festiwalu znajdują się na stronie  malopolskauczy.pl

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, dla projektu pn. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”

Serdecznie zapraszamy!

Organizator: Województwo Małopolskie

Screenshot_20241127-160045_Chrome

Szkolenie w ramach porozumienia zawartego z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej

Szanowni Państwo,
26 listopada przedstawiciele i nasz wykładowca, a zarazem kierownik RTK KMP Bielsko-Biała, doktor Dariusz Szydłowski przeprowadzili szkolenie z zakresu obsługi skanera 3D FARO Focus w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej dla funkcjonariuszy służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości.
Szkolenie odbyło się w ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej a Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Skaner FARO Focus to nowoczesne urządzenie o szerokim zastosowaniu. Umożliwia ono precyzyjne odwzorowanie w trójwymiarze miejsc zdarzeń, co znacząco wspiera pracę techników kryminalistyki. Ponadto, skaner ten jest niezwykle przydatny przy obrazowaniu skutków złożonych zdarzeń drogowych, pozwalając na analizę wszelkiego rodzaju uszkodzeń i odkształceń powstałych w wyniku działania sił na pojazdy
zap geodezja

II  OGÓLNOPOLSKA  KONFERENCJĘ  NAUKOWĄ WSPÓŁCZESNE  PRZEMIANY  SPOŁECZNO-DEMOGRAFICZNE  W  POLSCE  I  NA  ŚWIECIE, 

 

 

Szanowni Państwo,

Katedra Geodezji, Geoinformacji i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na:
II  OGÓLNOPOLSKĄ  KONFERENCJĘ  NAUKOWĄ WSPÓŁCZESNE  PRZEMIANY  SPOŁECZNO-DEMOGRAFICZNE  W  POLSCE  I  NA  ŚWIECIE,
która odbędzie się w Krakowie, 23-24 października 2025 roku.

TEMATYKA  KONFERENCJI:

1. Problemy depopulacji w Polsce na świecie.
2. Proces starzenia się ludności – uwarunkowania, konsekwencje.
3. Zróżnicowanie dzietności – polityka prorodzinna, konsekwencje dla gospodarki i społeczeństwa.
4. Współczesne przemiany  modelu rodziny – drugie przejście demograficzne.
5. Umieralność w Polsce i na świecie – współczesne tendencje i przyczyny zgonów.
6. Zjawisko migracji  i problem uchodźstwa.
7. Prognozy demograficzne w Polsce i na świecie.
8. Złożoność struktur etnicznych i religijnych we współczesnym świecie.
9. Kulturowy aspekt przemian społecznych (tożsamość kulturowa, struktura językowa, tradycje i zwyczaje).
10. Zastosowanie narzędzi GIS w badaniach społecznych.

Powyższe zagadnienia nie wyczerpują tematyki konferencji. Zapraszamy do zgłaszania referatów mieszczących się w szeroko rozumianej tematyce społecznej i demograficznej.

 

Szczegóły Konferencji