Ochrona praw podstawowych

Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej

00Bez kategorii

W imieniu instytutu Prawa i Ekonomii oraz Komitetu Organizacyjnego Konferencji serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. Europa, demokracja i prawa podstawowe w dniach 2-3 czerwca 2022 r., poświęconej przyszłości integracji europejskiej, demokracji i prawom podstawowym w aktualnym kontekście.

Konferencja jest częścią projektu dydaktyczno-naukowego Jean Monnet Module „Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej” dofinansowanego z programu Erasmus+ Jean Monnet Module (nr projektu 620847-EPP-1-2020-1-PL-EPPJMO-MODULE).

Program do pobrania

 

Zapraszamy wszystkich, w tym tych, którzy nie dokonali rejestracji na konferencję „Europa, demokracja i prawa podstawowe” w dniach  2-3.06.2022 r., do śledzenia obrad dzięki transmisji na kanale YouTube.

transmisja 2 czerwca: https://youtu.be/dkLtyIrTW08

transmisja 3 czerwca: https://youtu.be/xyXVEcpquSo

warsztaty Ania Juryk-materiał promujący

Warsztaty nt. Ochrony konsumentów w Unii Europejskiej

00Bez kategorii
Zespół projektowy zaprasza na warsztaty nt. Ochrony konsumentów w Unii Europejskiej, które odbędą się 27 maja 2022 roku w godz. 9.00-15.00. Jest to kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu Jean Monet Module. Ochrona praw podstawowych w Unii Europejskiej. 
Formularz zapisów jest dostępny na stronie projektu: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx…
Zapisy trwają do 20 maja 2022 r.
Ilość miejsc jest ograniczona do 30 osób.
W tej edycji warsztaty będą poświęcone ochronie interesów konsumentów rynku usług finansowych, usług transportu oraz e-commerce w aspekcie transgranicznym. Prowadzącymi warsztaty będą eksperci i praktycy zajmujący się na co dzień ochroną praw konsumenta (m.in. Europejskie Centrum Konsumenckie).
Serdecznie zapraszamy!
LOGO_SDGlabs_final

Prezentacja projektu “Socially Driven Green Labs” podczas tygodnia edukacji w Gruzji 29 kwietnia 2022 r.

00Bez kategorii



Podczas tygodnia edukacji trwającego na Uniwersytecie Biznesu i Technologii w Tbilisi (Gruzja) w dniu 29 kwietnia 2022 r. zaprezentowane zostały założenia i pierwsze efekty badań prowadzonych w ramach projektu „Socially Driven Green Labs” (Harnessing the potential of the Social Economy towards a green transformation through the establishment of Socially Driven Green Labs within Universities; numer projektu: 2021-1-PL01-KA220-HED-000032077; Erasmus+). W wydarzeniu brały udział osoby z kilku krajów oraz różnych ośrodków akademickich, m.in.: z Francji, Niemiec, Litwy, Łotwy, Bułgarii, Słowacji, Słowenii, Indii, Azerbejdżanu, Afganistanu oraz Turcji.

Idea projektu zakłada realizację międzynarodowych badań naukowych w zakresie zielonych umiejętności w obszarze ekonomii społecznej. W ich ramach prowadzone są aktualnie badania wśród podmiotów ekonomii społecznej, nauczycieli akademickich oraz studentów kierunków związanych z ekonomią społeczną. Wyniki badań pozwolą na zdefiniowanie obecnych i przyszłych niedoborów zielonych umiejętności wśród pracowników i członków podmiotów ekonomii społecznej, co ma duże znaczenie dla realizacji transformacji ekologicznej sprzyjającej włączeniu społecznemu. Podmioty ekonomii społecznej zapewniają pracę ponad 13,6 mln osób w Europie i są często pionierami w zakresie lokalnych przedsięwzięć ekologicznych poprzez promowanie zrównoważonych systemów współpracy między przedsiębiorstwami i obywatelami, których ostatecznym celem jest przeciwdziałanie zmianie klimatu. Planowanie badania posłużą do opracowania kompleksowego wsparcia w zakresie podnoszenia zielonych umiejętności wśród nauczycieli akademickich i studentów kierunków związanych z ekonomią społeczną m.in. w postaci symulatorów biznesowych oraz szkoły letniej.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.