Podziel się tym w mediach społecznościowych


Patronat Instytutu Prawa i Ekonomii UP nad konferencją „Siła społeczności w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju” w ramach Miesiąca Fairtrade (12.05.2021)

*

Instytut Prawa i Ekonomii UP objął patronat nad konferencją „Siła społeczności w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju” organizowaną w ramach Miesiąca Fairtrade przez partnera Instytutu – Fundację „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska, która odbędzie się w dn. 12 maja 2021 na platformie ClickMeeting.

➡ Udział w konferencji jest bezpłatny. Link do programu i rejestracji: https://www.fairtrade.org.pl/aktualnosc/konferencja-sila-spolecznosci-w-realizacji-celow-zrownowazonego-rozwoju/

Konferencja będzie okazją do zastanowienia się, jak dzięki Fairtrade możemy wspólnie wzmacniać realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce.

➡ W pierwszej części Przedstawiciel i Prezes Rady UN Global Compact Network Poland, Kamil Wyszkowski, omówi Cele Zrównoważonego Rozwoju oraz postępy w ich realizacji. Powiemy także o tym, jak Fairtrade wpisuje się w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju 1,2, 5, 8, 12, 13, 16 i 17.

➡ W drugiej części konferencji uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mogą zaangażować się w kampanię Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. Jest to kampania łącząca konsumentów, organizacje pozarządowe, władze samorządowe, jednostki edukacyjne, wspólnoty wyznaniowe i firmy na rzecz wspierania społeczności rolniczych z uboższych rejonów świata. W tej części wystąpi m.in. dr Ewa Radomska z Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej Instytutu Prawa i Ekonomii UP.